gabinet masażu/ Gabinet Terapii Naturalnych Dobro Duszy, Żywiec ul. H.Sienkiewicza 103/03

 505 675 316 mdmasaz@poczta.pl

 

Blog

 

21 08.2018

5 cech dobrego masażysty

5 cech dobrego masażysty

Po czym poznać dobrego masażystę?

Znalezienie kompetentnego masażysty wbrew pozorom nie jest wcale łatwe. Osoby, które miały okazję wielokrotnie korzystać z tego typu usługi, mają świadomość tego, że nie każdy masaż jest tak dobry jakby tego oczekiwały. Właściwie wykonany masaż powinien pozytywnie wpływać zarówno na nasze ciało, jak i na naszą psychikę, uzdrawiać nas, motywować do przeprowadzenia niezbędnych zmian w naszym życiu oraz pomagać w odzyskaniu sił, pod względem fizycznym oraz emocjonalnym.

Właśnie dlatego, osoba zajmująca się wykonywaniem masażu powinna posiadać pewne cechy oraz umiejętności, dzięki którym będzie w stanie zapewnić swoim klientom pełen komfort i korzyści płynące z masażu. Czym wyróżnia się zatem dobry masażysta?

1. Okazuje szacunek

Szacunek jest niezwykle istotny w naszym codziennym życiu i postawie w stosunku do innych osób. Również w relacji klient – masażysta, szacunek jest czynnikiem, dzięki któremu jesteśmy w stanie zaufać masażyście i w pełni oddać się doświadczeniu, jakim powinien być dla nas ten zabieg. Dotykanie naszego ciała przez obcą osobę zwykle nie jest dla nas czymś komfortowym, dlatego szacunek masażysty w stosunku do nas samych i do naszego ciała, jest w tym przypadku kluczowy.

W tej sytuacji, szacunek odnosi się także do naszego czasu, dlatego punktualność jest ważną cechą każdego masażysty.

2. Odczytuje sygnały wysyłane przez ciało

W trakcie masażu, nasze ciało wysyła różnego rodzaju sygnały, które powinien być w stanie odczytać każdy profesjonalny masażysta z powołania. Umiejętne podążanie za nimi pozwala bowiem poświęcić więcej czasu tym częściom ciała, które najbardziej tego potrzebują. Co więcej, dzięki temu, że masażysta jest w stanie prawidłowo odczytać takie sygnały, każdy z masaży jest inny i skoncentrowany na tym co naprawdę ważne.

3. Przekazuje Ci miłość i pozytywną energię

Warto pamiętać, iż masaż nie powinien być wyłącznie mechanicznym masowaniem skóry, tkanek oraz mięśni. Ma on być także doznaniem na wskroś duchowym, dzięki czemu poprzez dotyk, nasze ciało będzie mogło zostać przepełnione pozytywną energią oraz miłością. Po zakończonej sesji, powinniśmy zawsze czuć się znacznie lepiej aniżeli przed nią.

4. Jest uczciwy

W każdym przypadku to przede wszystkim klient jest osobą, która podejmuje decyzję dotyczącą ilości masaży jakie są mu potrzebne. Oczywiście, masażysta może służyć swoją radą i pomocą, gdyż posiada stosowną wiedzę na ten temat. Nie może on jednak narzucać nam tego ile masaży zostanie wykonane i jak często będziemy się im poddawać.

5. Wzbudza zaufanie

Jeśli masażysta, do którego się udamy, będzie posiadał wszystkie wymienione powyżej cechy, możemy poczuć do niego zaufanie. Musimy pamiętać o tym, że każdego typu masaż, bez względu na to czy masowane jest całe ciało czy poszczególne jego części, jest czymś niezwykle intymnym. Dlatego też, profesjonalny masażysta musi zatroszczyć się o to, aby każda osoba, która pojawi się w jego gabinecie, czuła się w nim w pełni komfortowo. Tak naprawdę, osoby, które mają w sobie pasję do tego zawodu, niemalże od razu wzbudzają zaufanie do siebie. I to między innymi dlatego, chętnie wracamy do takiego profesjonalisty.powrót ››


 

Dane kontaktowe

Gabinet Terapii Naturalnych Dobro Duszy

Żywiec ul. Henryka Sienkiewicza 103/03

kom.: 505 675 316

Nowa strona: http://www.dobroduszy.pl

e-mail: mdmasaz@poczta.pl

 

Napisz