gabinet masażu/ Gabinet Terapii Naturalnych Dobro Duszy, Żywiec ul. H.Sienkiewicza 103/03

 505 675 316 mdmasaz@poczta.pl

 

Blog

 

20 08.2018

Zalety masażu

Zalety masażu

Chyba każdy, kto choć raz zdecydował się na masaż przyzna, iż jest to niezwykle przyjemny zabieg. Nie można się zatem dziwić temu, że nawet w sytuacji kiedy nie musimy go stosować z powodów medycznych, z wielką chęcią się mu poddajemy.

Jakie zatem są najważniejsze zalety korzystania z tego dobrodziejstwa, jakim bez wątpienia jest masaż? Oto ich lista.

1. Jesteśmy mniej podatni na choroby

Masaż szwedzki, który polega na intensywnych i głębokich uciskach ciała, może wpływać na zwiększenie się liczby limfocytów. A są to komórki, które pomagają naszemu organizmowi zwalczać wszelkiego typu wirusy oraz bakterie. Oprócz tego, 45-minutowa sesja takiego masażu, znacząco zmniejsza poziom hormonu wazopresyny, przez którą zachowujemy się bardziej agresywnie, oraz kortyzolu, powiązanego ze stresem.

2. Łatwiej jest nam zasnąć

Zgodnie z wynikami badań, przeprowadzonymi w Stanach Zjednoczonych, kiedy poddajemy się masażowi, podnosi się aktywność fal alfa w naszym mózgu. To między innymi te fale powiązane są z głębokim snem. Dlatego też, już podczas samego zabiegu możemy poczuć niezwykle przyjemną dla nas senność.

3. Przynosi ulgę przed menstruacją

Zespół napięcia przedmiesiączkowego to cały zakres różnorodnych dolegliwości, z którymi każdego miesiąca musi się zmagać spora grupa kobiet. Jak się jednak okazuje w złagodzeniu objawów, takich jak chociażby wahania nastrojów czy zatrzymywanie wody w kobiecym organizmie, może nam pomóc dobry masaż.

4. Mamy lepszy humor

Dotyk może być lekiem na całe zło, co potwierdzają kolejne badania. Jak się niedawno okazało, już 10 minut bliskiego kontaktu z partnerem, chociażby poprzez trzymanie się za ręce czy przytulanie, może obniżyć ciśnienie krwi u kobiet. Ale to nie wszystko, gdyż dotyk pod postacią masażu, jest w stanie podnieść poziom serotoniny w naszym organizmie, a to właśnie ta substancja działa jak naturalny antydepresant.

5. Odczuwany ból jest mniejszy

Masaż może być także doskonałym lekiem na bóle, na przykład głowy. Badania pokazują, że w czasie masażu podnosi się ilość serotoniny oraz dopaminy w naszym organizmie, które są hormonami szczęścia. Spada natomiast poziom kortyzolu, czyli hormonu stresu. Oprócz tego, nasze serce bije wolniej, spada ciśnienie krwi oraz zablokowaniu ulegają receptory bólu.

6. Leczy nasze mięśnie

Osobisty lekarz oraz masażysta to osoby, które muszą się znaleźć w otoczeniu każdego sportowca. Wynika to z faktu, iż masaż usprawnia krążenie krwi w naszym ciele, dzięki czemu mięśnie szybciej się goją.

7. Szybciej się pionizujemy

Profesjonalny terapeuta jest w stanie skutecznie pomóc osobom zmagającym się z bólami kręgosłupa, krzyża, karku czy szyi, właśnie przy pomocy masażu rehabilitacyjnego oraz leczniczego. Oczywiście z przyczynami takich schorzeń musimy poradzić sobie sami, na przykład poprzez regularne ćwiczenia, ale w trudnych sytuacjach możemy liczyć na to, że taki fachowiec pozwoli nam szybko stanąć na nogi.

8. Poprawiamy swój wygląd

Regularne poddawanie się specjalistycznym masażom, często nawet dość bolesnym, może mieć pozytywny wpływ na wygląd naszej skóry. Właściwie wykonany masaż może ją ujędrnić, a także znacząco zmniejszyć cellulit. Taki rodzaj masażu może być wykonywany ręcznie albo przy użyciu różnego typu urządzeń.

9. Szczuplejemy

Istnieje wiele rodzajów masaży, które mogą sprawić, że stracimy kilka centymetrów w obwodzie. Są to między innymi masaże manualne, izometryczne, drenujące oraz limfatyczne. Jeśli zatem nasza nadwaga nie jest zbyt duża, możemy osiągnąć naprawdę dobre rezultaty. Pod warunkiem jednak, że nie boimy się bólu.

10. Nasza skóra promienieje

Zabiegi pielęgnacyjne skóry, często obejmują również masaż, w trakcie którego jest ona złuszczana oraz oczyszczana. Oprócz tego, poprawie ulega także ukrwienie skóry, a kosmetyki są przez nią lepiej wchłanianie, dzięki czemu prezentuje się ona po prostu doskonale.

11. Sprawia przyjemność

Masaż jest czystą przyjemnością, dlatego po takim zabiegu poprawia się zarówno nasza kondycja fizyczna, jak i psychiczna. Czy może mieć on lepszą rekomendację?powrót ››


 

Dane kontaktowe

Gabinet Terapii Naturalnych Dobro Duszy

Żywiec ul. Henryka Sienkiewicza 103/03

kom.: 505 675 316

Nowa strona: http://www.dobroduszy.pl

e-mail: mdmasaz@poczta.pl

 

Napisz